BMW 633 CSi

BMW 633 CSi należy do generacji oznaczonej symbolem E24, która była produkowana przez bawarską firmę w latach 1976-1989 i oferowana na rynkach: europejskim, japońskim i amerykańskim. Wyprodukowano trochę powyżej 86 tys. egzemplarzy tego coupé. Nadwozia początkowo produkowała dla BMW firma Karmann lecz wkrótce BMW zajęło się ich produkcją na własną rękę.

Sam model 633 CSi produkowany był w latach 1976-1983. To luksusowe (kosztujące ogromne jak na tamte czasy pieniądze – ponad 35 tys. dolarów) coupé wyposażono w silnik M30B32 o pojemności 3,3 litra rozpędzający auto do 215 km/h. W sprzedaży oferowana była wersja z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

Wykorzystując doświadczenia z rajdów firma BMW przyłożyła szczególną uwagę do bezpieczeństwa i wygody kierowcy i pasażerów. Przeprowadzono szczegółowe badania funkcjonalności mające zapewnić kierowcy i pasażerom maksymalny komfort podczas jazdy przez liczne ułatwienia pozwalające na dostosowanie ustawień siedzeń i kierownicy do własnych preferencji. Nie zapomniano także o pasażerach na tylnych siedzeniach, również i oni mają zapewniony spory komfort i możliwość dostosowania siedzeń.

Kokpit samochodu zaprojektowano tak by maksymalnie skrócić czas reakcji kierowcy na warunki panujące na drodze. Liczne testy i badania pozwoliły tak rozmieścić wskaźniki by kierowca miał do nich wygodny dostęp w trakcie jazdy.